Zalpa Kaymaklı Lokum evi Samsun’un Bafra ilçesinde tarihi Bedestan 3 . aralığında hizmet vermektedir.Sahibi emekli öğretmen Ferda Demir bu güzel lezzetleri sunmaktadırlar.

Sunulan lezzetler Kaymaklı lokum,Bafra nokulu, su böreği, ıspanaklı börek,mantı,keşkek,tatlı(baklava,gerdan,yufka) yapılmaktadır.Bu lezetler Bafra’ya has olmakla beraber tamamen doğal el yapımıdır.

Esas işimiz Kaymaklı Lokum’dur, Kaymaklı lokum 100 yılı aşkın bir zamandır Bafra’da yapılmaktadır.İçine konulan manda kaymağı doğal ve katkısızdır. Manda (camış,kömüş) Kızılırmak Deltası’nda yetişmektedir.Manda sütünden yapılan kaymak kalsiyum yönünden zengin,kolesterolü düşük en güzel lezzettir. Bu lezzet lokumla birleşerek harika bir tat oluşturmuştur. Lokumun içinde yoğun bir şekilde bulunan manda kaymağı lezzete lezzet katmaktadır.

H.E.M ‘inde açılan kaymak kursu ve lokum kursu bitirerek açtığımız bu nezih yerde tüm insanlığa bu harika lezzetli sunuyoruz. Başarımızın sırrını yaptığımız işi severek yapmaya borçluyuz. Katkısız ve doğal bir lezzet sunduğumuz için mutluyuz. Hedefimiz  bu lezzeti tüm Türkiye ve hatta diğer ülkelerdeki insanların da tatmasıdır.

Bu lezzetten mahrum kalmasınlar, bu ürünü ülkemize hatta Dünyaya tanıtmak ve lezzet ağı kurmak istiyoruz. Zalpa kaymaklı lokumunu tatmak için sizleri Bafra’ya bekliyoruz. Siz gelemezseniz biz size Zalpa Kaymaklı Lokumunu internet adresimizden yolluyoruz.

“Tatlınız Kaymaklı Lokum Olsun”